پشتیبانی نرم افزار

دانلود نسخه PDF

پشتیبانی نرم افزار

1- جاگذاری نادرست سیم کارت

پخ سیم کارت باید مطابق با پخ در مودم باشد و در ضمن صفحه مسی سیم کارت به سمت پایین باشد تا روی پین های فلزی مودم قرار گیرد.بعد سیم کارت را در شیار مودم به آهستگی فشار می دهید تا در شیار مودم جاگیری کند.اگر سیم کارت کوچک دارید باید در گذاشتن سیم کار بر روی پین های فلزی مودم دقت زیادی کنید تا جایگذاری دقیق باشد.اگر جا گذاری دقیق نباشد مودم پیام No SIM Card می دهد.توجه : وقتی سیم کارت کوچک(مینی) را می خواهید از مودم در آورید ,دقت کنید که پین های مودم کنده نشود وگرنه مودم دیگر قابل استفاده نمی باشد و خراب می شود.


نحوه گذاشتن سیم کارت در داخل مودم جی اس ام مودم دی لینک

2-فعال نبودن سیم کارت

سیم کارت هایی که تازه خریداری شده است ممکن است فعال نباشد و نیاز به فعال کردن داشته باشد.حتما این مورد را بررسی فرمایید.

3-پین کد داشتن سیم کارت

اگر سیم کارتی که برای ارسال پیامک استفاده می کنید پین کد دارد آن را غیر فعال کنید.می توانید آن را در گوشی موبایل گذاشته و در قسمت تنظیمات امنیتی , درخواست پین کد آن را غیر فعال کنید.

4-وصل بودن به پورت usb جلوی کیس

حتما مودم را به پورت USB پشت کیس متصل کنید , چون پورت USB جلوی کیس در کارکرد مودم اختلال ایجاد می کند.در بعضی از لب تاپ ها وقتی مودم را به پورت USB وصل می کنید آنتن دهی نمی کند.سعی کنید مودم را به پورت های USB دیگر وصل کنید تا مودم آنتن دهی کند.اگر مودم آنتن دهی نکند نرم افزار نمی تواند ارسال پیامک کند.توجه کنید اگر مثلا مودم را به یکی از پورت های usb کامپیوتر متصل کردید و نرم افزار ارسال پیامک آسان آن را با پورت 5 شناسایی کرد و دفعه بعد اگر مودم را در بیارید به یک پورت USB دیگر وصل کنید شماره پورت تغییر می کند و نرم افزار ارسال پیامک آسان در موقع بالا آمدن پیام "تنظیمات مودم اشتباه است" می دهد یا شما باید مودم را در بیارید به همان پورت USB قبلی وصل کنید و یا اینکه در قسمت تنظیمات مودم در نرم افزار اسال پیامک آسان شماره پورت جدید را انتخاب کنید و کلید "ذخیره" را کلیک کنید نرم افزار بسته می شود و دوباره بالا می آید و سمت راست نرم افزار ارسال پیامک آسان آنتن سبز ظاهر می شود و شما می توانید از نرم افزار استفاده کنید.

5-اجرا نکردن نرم افزار مودم برای آنتن دهی

بعضی موقع کاربرها وقتی کامپیوتر را روشن کردند , در ابتدا نرم افزار ارسال پیامک آسان را اجرا می کنند و بعد از بالا آمدن نرم افزار , پیام "تنظیمات مودم درست نیست" نمایش داده می شود.دقت شود بعد از روشن کردن کامپیوتر ابتدا نرم افزار مودم را اجرا کنید تا مودم آنتن دهی کند و بعد نرم افزار ارسال پیامک آسان را اجرا کنید.

6-آنتن دهی نکردن مودم

ابعضی وقت ها نرم افزار مودم را باز می کنید می بینید مودم آنتن ندارد.احتمال دارد در مکانی که هستید آنتن دهی ضعیف باشد. ممکن است سیم کارت را عوض کنید مشکل آنتن دهی رفع گردد.یا اینکه سیم کارت را از داخل مودم بیرون آورید و صفحه مسی آن را تمیز کنید و مجددا در داخل مودم قرار دهید مشکل آنتن ندادن برطرف گردد.یا اینکه مودم را از پورت USB در آورید و دوباره به همان پورت USB یا یک پورت USB دیگر متصل کنید و نرم افزار مودم را اجرا کنید و با این روش ممکن است آنتن دهی کند.

7-وصل بودن کلید connect به اینترنت

درموقعی که از مودم برای اینترنت استفاده می کنید , پورت بسته می شود و نرم افزار , ارسال پیامک نمی کند.پس کلیدی که درقسمت connection وجود دارد باید بصورت connect (به زبان فارسی کلمه "اتصال") باشد اگر به این شکل نمی باشد روی کلید Disconnect (به زبان فارسی "قطع اتصال") کلیک کنید تا بصورت (به زبان فارسی کلمه "اتصال") connect تغییر کند.در این حالت شما از طریق مودم به اینترنت وصل نیستید و می توانید ارسال پیامک کنید.

8-شماره مرکز پیام

در نرم افزار مودم d-link در قسمت options >> Text messaging setting در قسمت مرکز پیام باید 98+ را از ابتدای مرکز پیام حذف کنید و بجای آن صفر قرار دهید .به عنوان مثال شماره مرکز پیام ایرانسل باید از 989350001400+ به 09350001400 تبدیل شود. شماره مرکز پیام همراه اول باید از ۹۸۹۱۱۰۰۵۰۰ + به 0۹۱۱۰۰۵۰۰ تبدیل گردد.البته در چند جای کشور اتفاق افتاده است که در سیم کارت همراه اول با شماره مرکز پیام ۹۸۹۱۱۰۰۵۰۰ + ارسال پیامک با موفقیت انجام می گردد.شماره مرکز پیام رایتل باید از 989200000920+ به 09200000920 تبدیل گردد.در موقعی که نرم افزار ارسال پیامک آسان , ارسال پیامک نمی کند در" تب تنظیمات" در قسمت "مودم" کلید "نمایش" را کلیک کنید اگر مرکز پیام نشان داده نشد یا بصورت متن ناشناخته شده باشد بدین معنی است که شماره مرکز پیام توسط نرم افزار ارسال پیامک آسان شناخته نشده است و بخاطر همین مورد پیام ارسال نمی شود.

9-تنظیم نبودن شماره پورت در نرم افزار

بعد از بالا آمدن نرم افزار مودم D-LINK و آنتن دهی , نرم افزار ارسال پیامک آسان را اجرا کنید پیام "تنظیمات مودم اشتباه است" ظاهر می گردد.این به علت تنظیم نبودن شماره پورت مودم می باشد.وارد "تب تنظیمات" نرم افزار ارسال پیامک آسان شوید .در "تب مودم" در قسمت "شماره پورت" از لیست شماره پورت مورد نظر را انتخاب کنید و کلید "ذخیره" را کیک کنید , نرم افزار ارسال پیامک آسان بصورت خودکار بسته می شود و دوباره باز می گردد.اگر سمت راست نرم افزار ارسال پیامک آسان آنتن نمایش داده شود نشان دهنده این است که نرم افزار شماره پورت مودم را شناخته و قابل استفاده می باشد.

10-نداشتن شارژ سیم کارت و شارژ نرم افزار ارسال پیامک آسان

سیم کارت های اعتباری برای ارسال پیامک باید حتما شارژ باشند اگر مبلغ شارژ سیم کارت تمام شود پیام ارسال نمی شود.سیم کارت های دائمی هم بیشتر از حد مجاز بدهکاری پیامک ارسال نمی شوند .برای همین شما باید بررسی کنید که آیا سیم کارت پیامک ارسال می کند؟ توجه کنید که در نرم افزار ارسال پیامک آسان در "تب تنظیمات" >> " تب شارژ سیم کارت" شما می توانید مقدار موجودی شارژ سیم کارت را در این قسمت وارد کنید و تعرفه هر پیامک آن سیم کارت را مشخص کنید. نرم افزار ارسال پیامک آسان بعد از هر ارسال پیامک موفق به تعداد صفحه متن پیام از شارژ به مقدار تعرفه هر پیامک که در" تب شارژ سیم کارت" تعریف شده است از مبلغ شارژ کسر می کند و از این طریق شما لحظه به لحظه متوجه موجودی شارژ سیم کارت می شود و در ضمن در موقع ارسال پیامک اگر شارژ نرم افزار ارسال پیامک صفر شود, دیگر ارسال پیامک نمی کند تا موقعی که شما دوباره سیم کارت و نرم افزار ارسال پیامک را شارژ کنید.تاکید می شود حتما حتما مبلغ شارژ سیم کارت با مبلغ شارژ در نرم افزار ارسال پیامک آسان برابر باشد چون اگر مثلا مبلغ شارژ در نرم افزار ارسال پیامک آسان بالاتر از مبلغ شارژ سیم کارت باشد باعث می شود که نرم افزار ارسال پیامک ارسال پیامک هایی را انجام دهد که اصلا سیم کارت شارژ نداشته و ارسال ناموفق می باشد. و یا اگر شارژ نرم افزار ارسال پیامک آسان از شارژ سیم کارت کمتر باشد نرم افزار ارسال پیامک در موقع ارسال پیامک خیلی زودتر شارژش به صفر می رسد و متوقف می شود.

11-زنگ خوردن مداوم سیم کارت در حال ارسال پیامک

زنگ خوردن سیم کارتی که در مودم قرار دارد با عث می شود در ارسال پیامک اختلال ایجاد شود و پیامک ارسال نشود.بهتر است از سیم کارت های پیام رسان ایرانسل استفاده شود و یا اگر سیم کارت عادی می باشد و بهتر است تماس آن را به یک خط دیگر انتقال داده , تا سیم کارت در موقع ارسال پیامک اشغال نشود.

12-تنظیم نبودن تاریخ و ساعت کامپیوتر

یکی از دلایل ارسال نشدن پیام تنظیم نبودن تاریخ و ساعت کامپیوتر می باشد.تاریخ میلادی سمت راست کامپیوتر باید دقیق و درست باشد نباید نه یک روز جلو باشد نه یک روز عقب باشد.ساعت کامپیوتر هم باید دقیق باشد.بعضی موقع دیده می شود ساعت کامپیوتر کاربران درست است اما در صبح مثلا ساعت 7:30 عصر نشان می دهد .دقت کنید که ساعت باید دقیق صبح و عصر را نشان دهد اگر الان صبح باشد و اعداد ساعت درست باشد اما کلمه بعد از ظهر باشد یعنی باز ساعت کامپیوتر تنظیم نیست حتما باید حالت صبح باشد و حالت برعکس در بعد از ظهر هم همین طور است.

13-هماهنگ نبودن مودم با نرم افزاربه علت داشتن چند نرم افزار

بعضی از مشتریان چند تا بسته ارسال پیامک آسان با جی اس ام مودم خرید می کنند .دقت کنید هر نرم افزار با یک مودم تنظیم شده که فقط با همان مودم کار می کند اگر نرم افزار ها را جابجا روی کامپیوترها نصب کنید , مطمئنا ارسال پیامک نمی کند.برای اینکار بهتر است جی اس ام مودم را از کامپیوتر جدا کنید وجی اس ام مودم دیگر به کامپیوتر متصل کنید تا ارسال پیامک با موفقیت انجام شود.در ضمن در "تب تنظیمات" >>"تب درباره ما" نام کاربری و شماره سریال محصول را می توانید ببینید و از این طریق نرم افزار ارسال پیامک درست را با همان مودم به کامپیوتر وصل کنید.

14-نصب نرم افزار دمو

بعضی از مشتریان قبل از خرید دموی نرم افزار ارسال پیامک آسان را از سایت www.sms-soft.com دریافت می کنند و آن را در کامپیوتر نصب می کنند. وقتی نرم افزار را از ما خرید کردند ست آپ نرم افزار را دوباره نصب می کنند چون نرم افزار دمو از قبل در کامپیوتر نصب بوده است ست آپ جدید بروز نمی شود .برای اینکه متوجه شوید که آیا این نرم افزاری که در کامپیوتر دارید نسخه اصلی است یا دمو است در "تب تنظیمات" >> "تب درباره ما" نام کاربری و شماره سریال محصول را می توانید ببینید ,اگر نام کاربری Demo و شماره سریال Demo بود پس شما نرم افزار اصلی که از شرکت خریداری کردید را نصب نکردید. برای حل مشکل نرم افزار فعلی را از ویندوز حذف کنید و ست آپ نرم افزار اصلی را در کامپیوتر نصب کنید.

15-پرشدن حافظه سیم کارت از پیامک های دریافتی

یکی از مشکلات شایع در بین کاربران پرشدن حافظه سیم کارت از پیام های دریافتی زیاد می باشد که معمولا برای سیم کارت های ایرانسل بیشتر است. پر شدن حافظه سیم کارت از پیام های دریافتی موجب می شود که نرم افزار ارسال پیامک دائما در حالت دریافت پیامک (Sleep before receive ) قرار گیرد و پیام ارسال نکند .این مشکل از موقعی شروع می شود که شارژ سیم کارت با مقدار شارژ داخل نرم افزار برابری ندارد .مثلا سیم کارت ایرانسل 2000 تومان شارژ دارد و شما در نرم افزار ارسال پیامک 10000 تومان شارژ کنید.حلا برای 900 نفر پیام ارسال می کنید و قتی تعداد ارسال پیام به 181 می رسد عملا شارژ سیم کارت تموم شده است و719 بقیه ارسال پیام بدون شارژ سیم کارت ارسال می شود در این حالت ایرانسل به ازای هر پیام ارسالی بدون شارژ یک پیام برای سیم کارت می فرستد یعنی سیم کارت از 719 تا پیام بیهوده پر می شود و عملا نرم افزار ارسال پیامک در عملکردش دچار اختلال می شود.این مشکل برای ارسال های تعداد بالا بدون شارژ سیم کارت حادتر می شود.برای حل این مشکل ابتدا اگر نرم افزار ارسال پیامک آسان باز می باشد آن را ببندید و بعد نرم افزار جی اس ام مودم D-Link را کاملا ببندید و مودم را از پورت USB جدا کنید.حال دوباره مودم را به پورت USB وصل کنید و منتظر باشید تا نرم افزار مودم D-link فعال شود و آنتن دهید کند .حال در قسمت Options (آیکون چرخ دنده داخل نرم افزار مودم) را کلیک کنید و سمت چپ گزینه Text message setting (تنظیمات پیام کوتاه )را کلیک کنید .حال در قسمت New Message Save Mode (ذخیره پیام کوتاه دریافتی ) گزینه Save in Local (ذخیره در حافظه محلی) را انتخاب کنید.حال به قسمت SMS (آیکون sms بزرگ بالای نرم افزار D-link) کلیک کنید. در این قسمت دو حالت Local و SIM Card وجود دارد. ابتدا به قسمت SIM Card وارد شوید و تمام پیام های دریافتی داخل این قسمت را حذف کنید.حال در قسمت Local هم همین طور تمام پیام های دریافتی را حذف کنید.دقت کنید یه مدت کوتاهی صبر کنید شاید باز هم پیام های دریافتی داشته باشید وقتی همه آنها دریافت شدند همه آنها را پاک کنید.این کار را آنقدر انجام دهید تا مطمئن شوید که دیگر پیام جدیدی دریافت نمی کنید. حال در قسمت Options (آیکون چرخ دنده داخل نرم افزار مودم) را کلیک کنید و سمت چپ گزینه Text message setting (تنظیمات پیام کوتاه )را کلیک کنید حال در قسمت New Message Save Mode (ذخیره پیام کوتاه دریافتی ) گزینه Save on (U) SIM (ذخیره در حافظه سیم کارت) را انتخاب کنید.اکنون می توانید نرم افزار ارسال پیامک آسان را اجرا کنید و ارسال پیامک کنید.

16-ساعت شروع ارسال و ساعت پایان ارسال در تنطیمات نرم افزار ارسال پیامک آسان

بعضی از کاربرها بصورت ناخودآگاه ساعت شروع ارسال و ساعت پایان ارسال در" تب تنظیمات" نرم افزار ارسال پیامک آسان را تغییر می دهند مثلا ساعت شروع ارسال را 11 و ساعت پایان ارسال را 14 تنظیم می کنند.وقتی که زمان ارسال در این بازه نباشد مثلا شما قصد دارید درساعت 9 صبح ارسال پیامک کنید , مطمئنا نرم افزار ارسال پیامک نمی کند چون 9 صبح خارج از بازه 11 تا 14 می باشد.اگر این مشکل در نرم افزار وجود دارد کافی است بازه را به ساعت شروع ارسال 07 و ساعت پایان ارسال 23 تغییر دهید و کلید "ذخیره" را کلیک کنید .این تنظیمات ذخیره می شود و نرم افزار بسته می شود و دوباره بالا می آید.و بدین ترتیب مشکل ارسال نشدن پیامک حل می گردد.

17-خاموش شدن مودم در حال ارسال و تغییر چراغ سبز به قرمز

در بعضی مودم ها اتفاق افتاده که بعد از ارسال یک پیامک , رنگ چراغ مودم D-link از حالت سبز به قرمز تغییر می کند و آنتن دهی را از دست می دهد.برای حل این مشکل ابتدامودم را از پورت USB جداکنید و به یک پورت USB جدید وصل کنید و با نرم افزار ارسال پیامک آسان , پیام بفرستید اگر مشکل حل نشد و دوباره چراغ مودم قرمز شد , این دفعه سیم کارت را از داخل مودم در بیارید و یک سیم کارت جدید در جی اس ام مودم D-Link قرار دهید و دوباره همه موارد قبل را آزمایش کنید , اگر برطرف نشد در یک کامپیوتر دیگر جی اس ام مودم دی لینک و نرم افزار ارسال پیامک آسان را نصب و آزمایش کنید و اگر این حالت ادامه داشت باید مودم را به گارانتی بفرستید تا مشکل آن را بررسی کنند.شرکت ایزی www.easyco.cc وارد کننده و گارانتی کننده مودم های دی لینک می باشد .برای رفع اشکال مودم به شماره 02143983000 زنگ بزنید و به بخش پشتیبانی مشکل مورد نظر را اعلام کنید مطمئنا شما را راهنمایی می کنند.

18- نشان ندادن شماره مرکز پیام در نرم افزار ارسال پیامک آسان

گاهی به ندرت دیده می شود که همه تنظیمات درست می باشد و در سمت راست "نرم افزار ارسال پیامک آسان" آنتن سبز رنگ هم نشان داده می شود , اما "نرم افزار ارسال پیامک آسان" با موفقیت ارسال پیامک نمی کند و یا اینکه پیامک ارسال می کند و حتی از شارژ کسر می شود اما پیام ارسالی در موبایل مقصد دریافت نمی شود.برای حل این مشکل ابتدا در نرم افزار ارسال پیامک آسان به قسمت "تب تنظیمات" >> "تب مودم" وارد شوید در قسمت پایین این صفحه کلید نمایش را کلیک کنید اگر بعد از کلیک شماره مرکز پیام در همین صفحه دقیق و درست نمایش داده شد پس تنظیمات درست است اما در مواقعی اصلا شماره ای نشان داده نمی شود که این حالت در سیم کارت های همراه اول بیشتر اتفاق می افتد که باعث می شود پیام ارسال نشود.برای حل این مشکل کافی است ابتدا نرم افزار ارسال پیامک آسان را ببنید و بعد مودم دی لینک از از پورت USB در آورده و به پورت USB دیگری متصل کنید .اکنون نرم افزار مودم D-link را اجرا کنید تا آنتن دهی کند.حال در قسمت options >> Text messaging setting شماره مرکز پیام را بررسی کنید و +98 آن را حذف کنید و صفر قرار دهید اگر سیم کارت شما همراه اول است یک بار بدون حذف +98 هم آزمایش کنید شاید جواب دهد. حال نرم افزار ارسال پیامک آسان را اجرا کنید و در قسمت تنظیمات شماره پورت را تنظیم کنید و کلید "ذخیره " را کلیک کنید.نرم افزار ارسال پیامک آسان بسته می شود و دوباره خودکار اجرا می گردد اکنون در قسمت "تب تنظیمات" >> "تب مودم" وارد شوید در قسمت پایین این صفحه کلید نمایش را کلیک کنید اگر شماره مرکز پیام را نشان داده شد پس الان نرم افزار ارسال پیامک با موفقیت پیام ارسال می کند.